header image

Loterijas Latvijā un Pasaulē

Loterija ir viens no azartspēļu veidiem. Loterija dažās valstīs ir aizliegta, bet vairākums valstīs loteriju legalizē un kontrolē valsts.  Azartspēles prasa spēlētāju iemaņas un pieredzi, bet loterija neprasa iemaņas, tā ir tīra laimes spēle. Pasaulē loterijas ir dažādos formātos, arī balvas ir dažādas fiksētas skaidras naudas summas vai preces, automašīnas, mājas un tamlīdzīgi.

Pasaulē lielākais džekpots tika laimēts Amerikas Savienotajās valstīt 2012.gada 30.martā, kur laimētājs iegādājoties loterijas biļeti vinnēja 656 miljonus ASV dolārus.

Latvijas Loto - 1996.gada jūnijā Latvijas Loto tika pārveidots par valsts akciju sabiedrību, un šāds statuss uzņēmējsabiedrībai ir joprojām. Līdzīgi kā vairumā attīstīto pasaules valstu, arī Latvijas nacionālā loteriju uzņēmuma Latvijas Loto vienīgais īpašnieks ir valsts.

10 gadi ir pagājuši kopš katru svētdienas Latvijas spēlētājus iepriecina TV izloze Superbingo! 10 gadu laikā Superbingo studijas aizripojuši 121 laimētas automašīna. Džokers SuperBingo laimētājiem dāvinājis 3 privātmājas. Ja 2002. gadā, spēlei sākoties, SuperBingo uzkrājums bija 1111 latu, tad šā gada sākumā jau 100 000 latu! Ja šova sākumā kā laimests tika piedāvāta viena automašīna, tad šobrīd tās ir astoņu marku automašīnas! Lielais laimes rats griezts 520 reizes un SuperBingo laimestos kopā izmaksāti vairāk kā 6 800 000 latu. Raidījums ir kā svētdienas rīta tradīcija, bez kuras nav iedomājams brīvdienu cēliens. Vieni skatījušies, lai spēlētu, citi – lai dzīvotu līdzi intrigai, patiesam pārsteigumam un uzvarētāju emocijām.

Kopš 2005. gada 29 jūnija Latvijas Loto piedāvā iespēju spēlēt skaitļu loterijas Keno kā arī Latloto 5 no 35 un SportLoto ar papildspēli Džokers arī internetā. 2009.gada decembrī Latvijas Loto uzsāk jaunas papildspēles - Džokers7 pārdošanu, piedāvājot spēlētājiem laimēt lielāko iespējamo naudas laimestu Latvijā – 500 000 latu! Un 2011.gada Latvijas Loto uzsāk loterijas Viking Lotto pārdošanu Latvijā. Loterija Viking Lotto ir ieviesta 1993.gadā, un tā bija pirmais šāda veida produkts Eiropā. Tā tiek organizēta, sadarbojoties Zviedrijas, Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas valsts loteriju kompānijām. Katra valsts šo loteriju organizē nacionālajā līmenī, kopīgs ir vienīgi lielais laimests, kurš var sasniegt vairākus miljonus latu. Vai jūs spēlējat Latvijas Loto?

Reklāma

Jaunākos rakstus

Likmes

Mobilais telefons mums līdz ir vienmēr, tad kādēļ gan neizmantot to likmju likšanai. Mūsdienās tā ir skaistā realitāte un to var darīt

Lasīt vairāk

Jauni raksti

Kazino

Azartspēļu lielo ietekmi uz mūsdienu sabiedrību nevar noliekt, tās spēlē svarīgu lomu gan sociāli, gan finansiāli.

Lasīt vairāk

Labākos rakstus

Derību likšana

Reālā laika likmju likšana ir jauns laikmets azartspēļu tirgū, jauns pavērsiens, kas pilnībā maina spēļu ritmu un cilvēku iesaisti tajā

Lasīt vairāk

Reklāma

  ©  www.smalltownpoets.com. Visas tiesības aizsargātas. Lapas karte