header image

Momentloterijas un dažādas izlozes

Momentloterijas biļete (nokasāmā loterijas biļete vai kāds cits tautā iemīļots nosaukums) ir neliela kartīte, parasti veidota no papīra, vai plāna plastika gabaliņa, uz kuras ir informācija, kas ir pārklāta ar nokasāmu, necaurredzamu vielu. Šāda tipa kartītes tiek pārdotas ļoti plaši, un to tirdzniecība ir reglamentēta.

Visbiežāk zem necaurredzamās vielas ir apslēpti simboli vai skaitļi, kas nosaka to, vai kartīte ir laimējusi, vai arī nāksies mēģināt vēlreiz. Parasti tā ir apslēpto simbolu kombinācija, kas nodrošina laimesta iegūšanu, vai iespēju veikt vēl kādas citas darbības. Pastāv arī kartes, kurām nedrīkst nokasīt visu laukumu, jo tad karte tiek atzīta par nederīgu un laimestu iegūt nevar.

Momentloterijas biļetes radās 1974. gadā, Amerikāņu kompānijā „Scientific Games Corporation”. Momentloterijas laimesta iegūšana ir ļoti vienkārša un principa ir skaidrs ikvienam – no kartītes ir jānokasa neraurredzamais materiāls, lai atklātu simbolus, ko tas apslēpj. Momentloterijas kartītes parasti ir ar kaut kādu konkrētu tēmu, piemēram, hokejs vai sports. Pasaules lielākie momentloteriju ražotāji ir jau iepriekš minētais „Scientific Games Corporation” ar rūpnīcām ASV, Čīlē, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Kanādā un „Pollard Banknote” ar rūpnīcām ASV un Kanādā. Ir arī daudz vietēja mēroga ražotāji dažādās pasaules valstīs.

Momentloterijas kartītes ir ļoti populārs azartspēļu veids gan Latvijā, gan arī citur pasaulē. Popularitāti tās ieguva pateicoties zemajai cenai un plašajai pieejamībai. Šobrīd populārākas kļūst dārgas momentloterijas kartītes, 10~15ls, jo tajās iegūt lielu laimestu ir lielāka iespēja, kā kartītēs par 0.2ls. Tomēr lielākā daļa šādu momentloteriju lielie laimesti netiek izmaksāti uzreiz, bet gan ilgā laika posmā, kas daudziem var nepatikt un likties nedaudz neierasti.

Reklāma

Jaunākos rakstus

Likmes

Mobilais telefons mums līdz ir vienmēr, tad kādēļ gan neizmantot to likmju likšanai. Mūsdienās tā ir skaistā realitāte un to var darīt

Lasīt vairāk

Jauni raksti

Kazino

Azartspēļu lielo ietekmi uz mūsdienu sabiedrību nevar noliekt, tās spēlē svarīgu lomu gan sociāli, gan finansiāli.

Lasīt vairāk

Labākos rakstus

Derību likšana

Reālā laika likmju likšana ir jauns laikmets azartspēļu tirgū, jauns pavērsiens, kas pilnībā maina spēļu ritmu un cilvēku iesaisti tajā

Lasīt vairāk

Reklāma

  ©  www.smalltownpoets.com. Visas tiesības aizsargātas. Lapas karte